Współczesna stomatologia zyskuje nowy wymiar, dzięki zastosowaniu wewnątrzustnych czujników rentgenowskich. Te nowoczesne urządzenia cyfrowe są nieocenioną pomocą w diagnostyce obrazowej, umożliwiając dentystom dokładniejsze i szybsze obrazowanie, a przy tym skuteczniejsze wykrywanie problemów dentystycznych. Wewnątrzustny sensor cyfrowy jest nie tylko wyrazem innowacji, ale również świadectwem dążenia branży do zapewnienia najwyższej jakości opieki dla pacjentów.
Jedną z najważniejszych zalet wewnątrzustnych czujników rentgenowskich jest ich zdolność do uzyskania wysokiej jakości obrazów przy znacznie mniejszej dawce promieniowania. To sprawia, że badania są bezpieczniejsze dla pacjentów, szczególnie dla tych, którzy wymagają częstych badań radiologicznych. Doskonałym przykładem sensora, który jest obecnie dostępny na polskim rynku jest urządzenie marki Owandy, X-Ray Opteo.
Owandy Opteo oferuje wyjątkową jakość obrazowania, co jest niezbędne do precyzyjnej diagnostyki i planowania leczenia. Obrazy są nie tylko wyraźne, ale także szczegółowe, co pozwala na wykrycie nawet najdrobniejszych anomalii. Wysoka rozdzielczość (20 pl/mm) w połączeniu z 14-bitowymi poziomami szarości gwarantuje wyjątkową czytelność rentgenowskich zdjęć. Obrazy są ostre, jasne i kontrastowe ze względu na dużą powierzchnię aktywną czujnika. Optymalny format obrazu rentgenowskiego, umożliwia precyzyjne, szybkie i niezawodne diagnozy. Dzięki temu lekarz jest w stanie dostrzec drobne szczegóły struktury zębów i tkanki kostnej, co jest nieocenione przy diagnozowaniu ubytków, chorób przyzębia czy ocenie stanu implantów.
Cyfrowe czujniki rentgenowskie, takie jak Opteo Owandy, pozwalają na natychmiastowe wyświetlanie obrazów na ekranie komputera. To eliminuje czas oczekiwania na wywołanie tradycyjnych filmów rentgenowskich i przyspiesza proces diagnozy, co jest korzystne zarówno dla pacjenta, jak i lekarza. Opteo jest w 100% zintegrowane z programem Quickvision, używanym w tomografach Owandy I-Max 3D.
Sensor X-Ray Owandy Opteo wyróżnia się także łatwością integracji z istniejącymi systemami stomatologicznymi. Jego kompatybilność z oprogramowaniem i sprzętem diagnostycznym sprawia, że jest to urządzenie atrakcyjne dla wielu praktyk stomatologicznych.